Artykuły
15-12-2011 19:09
Wigilijne spotkanie na MTP
-----

Mamy w Wielkopolsce nową tradycję. Trzeci już rok z rzędu Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprasza środowisko dziennikarskie Poznania i Wielkopolski na podsumowanie targowego roku. Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich dr Andrzej Byrt poinformował nas o minionym, bardzo ważnym roku 90 – lecia powstania tego ważnego dla Poznania, Wielkopolski i kraju miejsca. Były podsumowania, dowody wdzięczności ludziom którzy tworzyli i tworzą tę Firmę, ale przede wszystkim informacja o nowych inicjatywach, przedsięwzięciach i dokonaniach. Także myśmy, czyli Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej –Oddział Wielkopolski opowiedzieli o minionym roku. Był ważny i interesujący. Przybliżyliśmy do nas a właściwie przywróciliśmy dziennikarskie środowiska z Leszna, Konina, Kalisza i Piły. Odbyliśmy w czerwcu bardzo ważną konferencję naukową wraz z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na temat kondycji mediów lokalnych Wielkopolski. Przeprowadziliśmy ,,Dziennikarskie Koziołki” i Medialną Dziesiątkę Wielkopolski. Najważniejszym jednak jest to, że w ciągu roku , przyjęliśmy 20 nowych członków, młodych dziennikarzy dopiero wchodzących w zawód. Ważnym jest też i to, że na wigilijnym spotkaniu pojawili się licznie koledzy ze stowarzyszeń bratnich – Dziennikarzy Polskich i Dziennikarzy Katolickich oraz innych organizacji zawodowych dziennikarzy. Jesteśmy w Wielkopolskim Porozumieniu Dziennikarzy, które od 10 lat współdziała na wielu dla środowiska polach. O sprawach naszego stowarzyszenia mówił podczas spotkania przewodniczący Zarządu Oddziału Ryszard Sławiński, natomiast o Wielkopolskim Porozumieniu jego koordynator Krzysztof Wodniczak.

Niejako przy okazji Krzysztof Wodniczak na co dzień znany i ceniony krytyk muzyczny, naczelny redaktor kwartalnika „Brzmienia” Andrzejowi Byrtowi, Andrzejowi Wilowskiemu i Ryszardowi Sławińskiemu wręczył statuetki WODNIKA za współdziałanie na polu muzycznym. Naszemu szefowi Ryszardowi Sławińskiemu za „wieloletnie propagowanie Chopina”.


Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Komentarze naruszające polskie prawo, dobra innych osób oraz zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm.
Newsy
02-06-2020
Nowy cykl - wywiady
Alina i Krzysztof Galas tworzą wspaniały duet wokalno muzyczny "Sobie przeznaczeni", od dawna ...
05-05-2020
Nagroda dla Kaliny Izabeli Zioła
Z wielką przyjemnością odnotowujemy kolejny sukces naszej koleżanki Kaliny Izabeli Zioła, która ...
21-03-2020
Wiosna z koronawirusem
Dziwny to rok. Zimy praktycznienie było, a teraz świat sparaliżowała pandemia. Trochę potrwało, zanim powaga ...
Najnowsze artykuły
02-06-2020
Wywiad z Kaliną Izabelą Zioła
Wywiad z Kaliną Izabelą Zioła – poetką, tłumaczką, ...
04-03-2020
Aktywnie, czyli można też tak
Biegać zacząłem w 1984 roku, kiedy po rzuceniu palenia przez rok przytyłem ...
08-12-2018
Mój jedwabny sen
Któż z nas nie marzył, by zwiedzać egzotyczne, dalekie kraje? Ja też ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2020 by LT Media Net Sp. z o.o.