Artykuły
20-09-2011 08:36
Witamy po wakacjach
-----

Dwumiesięczna przerwa w pracy Zarządu Wielkopolskiego Oddziału naszegoStowarzyszenia zapewne wszystkim się przydała. Lato wprawdzie nas nie wprawiło w stan euforii ale to może dobrze, bo zatęskniliśmy za jakimś działaniem.

Na pierwszym powakacjach w dniu 6 września posiedzeniu Zarządu skupiliśmy się nad stowarzyszeniową jesienią. Po pierwsze zmieniliśmy termin ,,Medialnej 10-tki Wielkopolski”Gospodarzem imprezy będzie życzliwy nam Osiedlowy Klub ,,Krąg” na Łazarzu. Wkrótce roześlemy zaproszenia do redakcji, wydawnictw i dziennikarzy o wskazywanie kandydatówdo 10-tki. Podjęliśmy też kroki w celu poszerzenia listy sponsorów i dobrodziejów naszych przedsięwzięć.

13 września przewodniczący WO SDRP Ryszard Sławiński uczestniczył w zebraniu poznańskiego Klubu Starszych Dziennikarzy. Naszych seniorów poinformował o jesiennych zamierzeniach w pracy Zarządu oraz o sytuacji, niestety coraz marniejszej w środowisku dziennikarskim. Podniesiono m.in. problem stowarzyszeniowych składek. Przewodniczący zobowiązał się do podjęcia prac nad statutowym przemodelowaniem systemu opłacania składek na przyszłorocznym Walnym Zjeździe Stowarzyszenia.

Z satysfakcją pragniemy donieść, że zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Prasy Lokalnej do roli współorganizatora warsztatów dziennikarskich dla przedstawicieli prasylokalnej, które odbędą się w dniach 30 września do 2 października 2011 roku wośrodku „Termy Ślesińskie” w Ślesinie w powiecie konińskim. Jak informuje nas Jerzy Mianowski – prezes SPL podczas warsztatów odbędą się spotkania uczestników wredakcji „Przegląd Koniński” i Konińskiej Telewizji Informacyjnej. W drugim dniu warsztatówczyli 1 października Prof. dr hab. Jacek Sobczak opowie o ,,Nowych trendach w prawieprasowym i prawnych aspektach dziennikarstwa internetowego”. Zaplanowano teżspotkanie z przewodniczącym WO Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Ryszardem Sławińskim. Warsztaty będą atrakcyjne, bowiem władze Ślesina projekt przyjęły z wielką życzliwością a Jan Radzimski – szef ośrodka „Termy Ślesińskie” zaproponował rejs stateczkiem „Pawełek” po jesiennym szlaku jezior kanału Warta – Gopło.

23 września Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Teatrze Polskim w Poznaniu zainauguruje kolejny rok akademicki. Zostaliśmy na uroczystość zaproszeni w bardzo konkretnym celu. Uroczyście wręczymy pięciu młodym osobom legitymacje członkowskie naszego Stowarzyszenia. To kolejna grupa młodych ludzi chcących wstąpić do Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Dodajmy, że w przeciągu minionego roku do Wielkopolskiego Oddziału SD RP wstąpiło 10 osób, zczego większość nie przekroczyła trzydziestki.

W ciągu minionych dwóch lat mamy coraz żywsze kontakty z tzw. terenem. Odbyliśmy spotkania a także posiedzenie Zarządu w Koninie i Lesznie. 12 października na życzenie leszczyńskiego środowiska członek naszego Zarządu mec. Zbigniew Standar przeprowadzi szkolenie dziennikarzy na temat prawa prasowego i nowych aspektów funkcjonowania dziennikarstwa w Polsce. Zarząd podjął starania, by kolejne wyjazdowe posiedzenie odbyć jeszcze w tym roku w Gnieźnie.


Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza:

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Komentarze naruszające polskie prawo, dobra innych osób oraz zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm.
Newsy
02-06-2020
Nowy cykl - wywiady
Alina i Krzysztof Galas tworzą wspaniały duet wokalno muzyczny "Sobie przeznaczeni", od dawna ...
05-05-2020
Nagroda dla Kaliny Izabeli Zioła
Z wielką przyjemnością odnotowujemy kolejny sukces naszej koleżanki Kaliny Izabeli Zioła, która ...
21-03-2020
Wiosna z koronawirusem
Dziwny to rok. Zimy praktycznienie było, a teraz świat sparaliżowała pandemia. Trochę potrwało, zanim powaga ...
Najnowsze artykuły
02-06-2020
Wywiad z Kaliną Izabelą Zioła
Wywiad z Kaliną Izabelą Zioła – poetką, tłumaczką, ...
04-03-2020
Aktywnie, czyli można też tak
Biegać zacząłem w 1984 roku, kiedy po rzuceniu palenia przez rok przytyłem ...
08-12-2018
Mój jedwabny sen
Któż z nas nie marzył, by zwiedzać egzotyczne, dalekie kraje? Ja też ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2020 by LT Media Net Sp. z o.o.