Newsy
28-04-2023 22:56
W Kręgu Mirry Rosz

Kiedy w grudniu 2022 roku, na świątecznym spotkaniu członków WO SDRP nasza stowarzyszeniowa koleżanka prof. Dominika Narożna obdarowała nas swoją niedawno nagraną płytą, po jej przesłuchaniu, wraz z red. Andrzejem Niczyperowiczem wiedzieliśmy już, że nie spoczniemy dopóki nie doprowadzimy do zorganizowania recitalu, na którym będzie nam i wielu innym dane podziwiać talent naszej koleżanki na żywo. Dzięki życzliwości kierownictwa Osiedlowego Klubu Krąg na Łazarzu, podpartej wieloletnią współpracą z naszym Stowarzyszeniem, oraz przychylności Dominiki, 25.kwietnia doszło do realizacji tego artystycznego wydarzenia.

Doskonale znamy i podziwiamy karierę naukową, dziś już profesor Dominiki Narożnej i wiedzieliśmy o jej pasji artystycznej, jaką jest muzyka, a ściślej mówiąc śpiew. Jednak płyta MIRRA ROSZ jaką ostatnio nagrała, uzmysłowiła nam, jak niewiele wiemy. Znakomite walory głosowe, ciekawa interpretacja aranżacji Piotra Wizy, niebanalne teksty piosenek autorstwa zarówno jej samej jak i Piotra Wizy, Dominika Górnego czy Piotra Lissewskiego, tworzą niepowtarzalne klimaty, dlatego tej płyty nie wystarczy raz przesłuchać. Tę płytę trzeba mieć, po to by sięgnąć po nią będąc w odpowiednim nastroju, bądź też, by w razie pragnienia, w zaciszu domowym po ten nastrój sięgnąć.

Warto również docenić wysokiej klasy oprawę muzyczną, gdyż artystka otoczyła swój wokal znakomitymi muzykami, a bogactwo instrumentów muzycznych, takich jak instrumenty klawiszowe, saksofon, trąbka, skrzypce, klarnet, obój, czy też zamiennie gitara elektryczna na akustyczną, lub gitara basowa na kontrabas, daje bogactwo brzmieniowe, które nie dopuszcza do monotonii tej oprawy.

Toteż trudno było sobie wyobrazić, jak wypadnie recital wokalistki na żywo, bez wykorzystania tych możliwości technicznych, jakimi dysponuje studio nagraniowe, przy akompaniamencie jednego tylko instrumentu, którym było pianino. Ale i w tym wypadku, a może właśnie dlatego, Dominika Narożna pokazała swój kunszt wokalny, dzieląc swój sukces z wielkiej klasy muzykiem Piotrem Wizą, który znakomicie, chwilami wręcz brawurowo jej akompaniował, podczas gdy Dominika od samego początku całkowicie zawładnęła odbiorcami koncertu, nawiązując z nimi bezpośredni kontakt, co rzadko udaje się artystom występującym na scenie. Swoją bezpośredniością, od pierwszego utworu zatarła tę magiczną barierę, jaka zawsze oddziela scenę od publiczności, choć tę drugą stanowili nie tylko członkowie naszego stowarzyszenia. Koncert był imprezą otwartą i uczestniczyli w nim również bywalcy Klubu Krąg.

Osobne uznanie należy się znakomitemu muzykowi, pianiście, kompozytorowi i aranżerowi Piotrowi Wizie, z którym Dominika Narożna współpracuje artystycznie od wielu lat, co owocuje widocznym na scenie porozumieniem, a to z kolei przekłada się na sukcesy teamu MIRRA ROSZ, któremu życzymy dalszych, coraz piękniejszych sukcesów.

Ryszard Bączkowski

Zdjęcia Elżbieta Wojciechowska


Newsy
24-04-2024
Jerzy Utkin - dziennikarz i poeta
Nasz stowarzyszeniowy kolega Jerzy Utkin to postać niezwykła i barwna, mogąca pochwalić się sporym ...
05-02-2024
Spotkanie z posłem
Z inicjatywy Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej i przy ...
19-01-2024
Noworocznie i karnawałowo
Od wielu już lat, o tej porze roku członkowie naszego stowarzyszenia spotykają się ...
Najnowsze artykuły
05-11-2021
Wywiad z Jerzym Grupińskim
Spotkanie z Jerzym Grupińskim, poetą, krytykiem literackim, animatorem i ...
29-09-2020
Wywiad z prof. Lechem Nawrockim
Dr hab. inż. Lech Nawrocki jest emerytowanym profesorem Politechniki ...
30-07-2020
Wywiad z Krzysztofem Wodniczakiem
Z pomysłodawcą i współorganizatorem Wielkopolskich Rytmów ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2024 by LT Media Net Sp. z o.o.