Newsy
19-01-2024 19:48
Noworocznie i karnawałowo

Od wielu już lat, o tej porze roku członkowie naszego stowarzyszenia spotykają się świąteczno-noworocznie przy kawce, herbatce, lampce wina czy koniaczku oraz ciasteczku i chociaż spotkanie ma charakter stowarzyszeniowy, to jednak trudno byłoby przecenić jego walor towarzysko – koleżeński. Tak było i tym razem.

We wtorek 9. stycznia, spotkaliśmy się w jak zawsze gościnnym i przyjaznym Osiedlowym Klubie KRĄG na Łazarzu, więc tradycji stało się zadość.
W pierwszej części spotkania, koleżanka Kalina Izabela Zioła pełniąca funkcję sekretarza zarządu, zreferowała wydarzenia, jakie miały miejsce na przestrzeni minionego roku, a zajęło to trochę czasu, bo działo się niemało. Od corocznych plebiscytów MEDIOM PRZYJAZNY oraz DZIENNIKARSKICH KOZIOŁKÓW, zwieńczonych w maju uroczystą galą począwszy, poprzez współudział wraz z Polską Akademią Mody w organizacji kolejnych edycji Gali Polskiej Mody, na współorganizacji obchodów 105. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które objęliśmy patronatem medialnym skończywszy.
Współuczestniczyliśmy w kilku obchodach rocznicowych, takich jak XV lecie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, czy uroczystości Jubileuszu 30-lecia Osiedlowego Klubu KORONA, z udziałem Zarządu Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, pod którą Klub podlega. Przedstawiciele WO SDRP też wzięli udział w tej uroczystości, gdyż w celu większego propagowania naszej dziennikarskiej działalności objęliśmy ten klub patronatem.
Przewodniczący Zarządu naszego Oddziału Ryszard Bączkowski poinformował zebranych o inicjatywie, związanej z nową rzeczywistością polityczną w naszym kraju, wspartą przez Zarząd Główny SDRP, wystąpienia do Ministra Kultury z petycją, aby do nowopowstałej Rady Programowej Radia oraz Telewizji, powołani zostali również przedstawiciele naszego Stowarzyszenia. Z ramienia Oddziału Wielkopolskiego zgłoszona została prof. Dominika Narożna oraz mec. Zbigniew Standar, jako że oboje mają z pośród nas największą wiedzę i doświadczenie w zakresie medioznawstwa.
Ryszard Bączkowski poinformował również o kolejnej inicjatywie Zarządu OW, polegającej na zorganizowaniu spotkania z senatorem poprzedniej kadencji a obecnie posłem na Sejm Marcinem Bosackim, który notabene jest synem naszego nieżyjącego już niestety członka, wieloletniego dziennikarza Zenka Bosackiego. Marcin Bosacki sam zresztą również był dziennikarzem. Ze względu na natłok zadań posła, znalezienie terminu spotkania nie było sprawą łatwą, ale ostatecznie zostało zwieńczone sukcesem i odbędzie się 30.stycznia o godz. 14.00 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM na Morasku. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Drugą część naszego noworocznego spotkania uświetnił swoim występem, jak zawsze niezawodny i jak zawsze wspaniały team muzyczny Aliny i Krzysztofa Galas UZALEŻNIENI OD MARZEŃ. Tak, tak, to ten sam duet, który znaliśmy dotąd pod nazwą SOBIE PRZEZNACZENI, ale mogę z całą odpowiedzialnością zapewnić, że ci wspaniali artyści, pomimo zmiany szyldu pod jakim występują, przeznaczeni sobie są nadal. Na szczęście, po trosze również nam wszystkim, którzy z wielką przyjemnością każdorazowo odbieramy ich występ. Alinko i Krzysztofie, bardzo Wam dziękujemy za wzruszenia jakich nam dostarczyliście, dzięki którym dalszy ciąg tego wieczoru nabrał prawdziwie świątecznego nastroju, a koleżeńską atmosferę tego spotkania, znów będziemy długo wspominać.

Ryszard Bączkowski

Zdjęcia: Aldona Dzielicka


Newsy
24-04-2024
Jerzy Utkin - dziennikarz i poeta
Nasz stowarzyszeniowy kolega Jerzy Utkin to postać niezwykła i barwna, mogąca pochwalić się sporym ...
05-02-2024
Spotkanie z posłem
Z inicjatywy Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej i przy ...
19-01-2024
Noworocznie i karnawałowo
Od wielu już lat, o tej porze roku członkowie naszego stowarzyszenia spotykają się ...
Najnowsze artykuły
05-11-2021
Wywiad z Jerzym Grupińskim
Spotkanie z Jerzym Grupińskim, poetą, krytykiem literackim, animatorem i ...
29-09-2020
Wywiad z prof. Lechem Nawrockim
Dr hab. inż. Lech Nawrocki jest emerytowanym profesorem Politechniki ...
30-07-2020
Wywiad z Krzysztofem Wodniczakiem
Z pomysłodawcą i współorganizatorem Wielkopolskich Rytmów ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2024 by LT Media Net Sp. z o.o.