Newsy
05-02-2024 23:25
Spotkanie z posłem

Z inicjatywy Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej i przy współudziale Dziekanatu Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, 30. stycznia na tymże Wydziale odbyło się spotkanie z posłem na Sejm obecnej kadencji, Marcinem Bosackim.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie naszego Stowarzyszenia oraz studenci Wydziału, ale nie tylko, gdyż miało ono charakter otwarty, a tytuł spotkania brzmiał: „Komisje śledcze w systemie politycznym R.P."
Marcin Bosacki, polski dziennikarz prasowy, publicysta i dyplomata, w latach 2013 – 2016 był ambasadorem RP w Kanadzie, oraz senatorem X kadencji, a obecnie jest posłem do Sejmu. Fakt, że został właśnie członkiem komisji śledczej ds. czynności operacyjnych z użyciem Pegasusa, w oczywisty sposób uzasadniał temat spotkania, a ponieważ ostatnio budzi on wiele emocji wśród polityków, a tym samym siłą rzeczy stał się przedmiotem zainteresowania dziennikarzy, spotkanie było niezwykle interesujące, a możliwość zadawania pytań posłowi uatrakcyjniła je do tego stopnia, że przewidziane na około godzinę, pomimo sprawnego moderowania przez prof. UAM dr hab. Szymona Ossowskiego, trwało blisko półtorej godziny.

Natomiast dla nas, członków SDRP, dodatkowym niejako walorem był fakt, że poseł Marcin Bosacki jest synem nieżyjącego już niestety, znanego dziennikarza Zenona Bosackiego, który był członkiem naszego Stowarzyszenia i do końca brał czynny udział w jego działalności. Trudno więc się dziwić, że spotkanie z nim ożywiło w nas pamięć o naszym koledze.

Na ręce Dziekana WNPiD Pana prof. UAM dr hab. Andrzeja Stelmacha, składamy podziękowanie za czynny udział w organizacji spotkania, a Panu posłowi Bosackiemu, za przyjęcie zaproszenia i uczestnictwo.

Ryszard Bączkowski

Zdjęcia: Aldona Dzielicka


Newsy
08-07-2024
Apel do parlamentu
Pod koniec czerwca Sejm RP odrzucił wniesione m.in. przez dziennikarzy poprawki do istotnego dla naszego ...
24-04-2024
Jerzy Utkin - dziennikarz i poeta
Nasz stowarzyszeniowy kolega Jerzy Utkin to postać niezwykła i barwna, mogąca pochwalić się sporym ...
05-02-2024
Spotkanie z posłem
Z inicjatywy Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej i przy ...
Najnowsze artykuły
05-11-2021
Wywiad z Jerzym Grupińskim
Spotkanie z Jerzym Grupińskim, poetą, krytykiem literackim, animatorem i ...
29-09-2020
Wywiad z prof. Lechem Nawrockim
Dr hab. inż. Lech Nawrocki jest emerytowanym profesorem Politechniki ...
30-07-2020
Wywiad z Krzysztofem Wodniczakiem
Z pomysłodawcą i współorganizatorem Wielkopolskich Rytmów ...
Najnowsze galerie

V Gala
Polskiej Mody


3-09-2015

Rejs "Białą Damą" po Warcie


8-08-2015
Copyright (c) 2008-2024 by LT Media Net Sp. z o.o.